فریلنسر به چه کسی می گویند؟

فریلنسر کیست و تعریف فریلنسر چیست؟

تعریف فریلنسر (Freelancer): یک نفر، بدون اینکه به یک سازمان یا کسب و کار و شرکت مشخصی متعهد شود، فعالیت حرفه‌ای و تخصصی خود را برای مجموعه‌های مختلف انجام می‌دهد و بسته به نیاز و پروژه‌های در دسترس، کارفرمای خود را تغییر می‌دهد.البته در سایت حرفه کار این کارفرما است که فریلنسر مورد نظر خود را با مقایسه از بین فریلنسرها انتخاب میکند و این کار باعث ایجاد رقابت بیشستر،کیفیت بالاتر و هزینه کمتر خواهد شد.

مفهوم فریلنسر یا آزادکار، طی دهه‌های اخیر مطرح شده است.می‌توان گفت که آغاز انقلاب صنعتی، دوران شکل‌گیریِ سازمان به مفهوم مدرن آن بود. هم‌زمان با مطرح شدن مفهوم سازمان، مفهوم شغل هم معنای تازه‌ای پیدا کرد.

 

با ظهور اینترنت و گسترش وب، فعالیت فریلنسرها هم افزایش یافت. این افزایش چنان جدی و چشمگیر بود که امروزه اصطلاحی به نام Freelancer Economy یا اقتصاد فریلنسرها یا اقتصاد آزادکارها شکل گرفته است.

شایان ذکر است که طی فراگیر شدن ویروس کرونا و افزایش دورکاری، سایت حرفه کار برای تامین نیاز کارفرمایان و متخصصان ،بستر مناسب را فراهم نمود تا با افزایش و رونق کسب و کارها به کسب درآمد برای خانوارها و کاهش هزینه ها نیل پیدا کنند.

 

توسعه‌ی اینترنت و فن‌آوری اطلاعات، از دو طریق بر توسعه‌ی اقتصاد فریلنسری تاثیر داشته است:

  • تکنولوژی‌های ارتباطی، فرصت کار از راه دور و ارسال و دریافت پروژه‌ها به صورت غیرحضوری را افزایش داده و از این طریق، ظرفیت انجام کار افزایش یافته است.
  • با توسعه‌ی تکنولوژی اطلاعات، ده‌ها فعالیت جدید مانند خدمات امنیت وب، طراحی وب و توسعه اپلیکیشن‌ها، شکل گرفته‌اند که در ذات خود، استعداد و پتانسیل زیادی برای کار فریلنسری دارند.

همین حالا با ثبت نام بعنوان فریلنسر(یا متخصص) در سایت حرفه کار ، شروع به کسب درآمد کنید.

دیدگاه خود را بنویسید