برون سپاری چیست؟

تعریف برونسپاری

برون‌سپاری (Outsourcing) به واگذاری انجام فرآیندها یا فعالیت‌های داخلی یک کسب و کار به یک تأمین کننده خارجی گفته می‌شود. هنگامی که یک سازمان برخی از فعالیت‌ها یا فرایندهای کسب و کار خود را به عرضه‌کننده‌ای در بیرون از شرکت یا سازمان خود بسپارد این عمل را برون‌سپاری می‌نامند.

در برخی از موارد برون‌سپاری، حق تصمیم‌گیری و عوامل تولید هم به سازمان دیگر واگذار می‌شود.

در برخی از برونسپاری ها،پروژه به نیروهای کاری، بیشتر در کارهای تولیدی، به کشورهای دیگر( مانند هند و چین) سپرده می شود که برونسپاری برون مرزی اطلاق می شود. اما برون‌سپاری تنها به این نوع محدود نمی‌شود.

 

نوع دیگری که در برون سپاری کارها رواج یافته است ،برون سپاری از طریق اینترنت می باشد.در این نوع برونسپاری پروژه از طریق یک سایت برونسپاری به متخصص آن کار سپرده میشود.معمولا در این نوع برونسپاری ،گروگذاری انجام میشود تا پس از تکمیل پروژه و تایید توسط کارفرما،سایت مبلغ پروژه را به حساب متخصص واریز میکند. از مزایای این نوع برونسپاری میتوان به امنیت و اعتماد بیشتر و کیفیت بالاتر پروژه ها نام برد.

معمولا این نوع پروژه ها بصورت دورکاری انجام میشود ،اما با توجه به نوع پروژه میتوان طی هماهنگی و ارسال پیام از طریق سایت ،پس از یافتن متخصص مورد نظر ، بصورت حضوری انجام شود و پس از اتمام کار،مبلغ پروژه به حساب متخصص یا فریلنسر واریز گردد.

سایت حرفه کار این امکان را برای کارفرما و متخصصان فراهم نموده که بصورت رایگان ثبت نام نموده و از امکانات سایت برای رونق کسب و کار و انجام بهینه پروژه ها بهره مند شوند.

دیدگاه خود را بنویسید